МЕДИЦИНСКИ ЧОРАПИПогледни каталог

ПОМАГААТ ПРИ


ДИЈАБЕТСКО СТАПАЛО
АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ
ГАБИЧНИ ИНФЕКЦИИ
ЧУВСТВИТЕЛНИ СТАПАЛА...

КАРАКТЕРИСТИКИ

Чорапите се направени од најфин памук, морски алги и сребрени јони
(72% памук, 25% целулоза, 3% еластин)
3 големини (36-38, 39-41, 42-44)
Боја: црна
Пол: UNISEX

ПРЕДНОСТИ

Анти-бактериски
Против непријатна миризба
Против чешање
Удобни
Не стегаат
Анатомски
Без контури кај прстите

НАМЕНА

Особено ефикасни за дијабетско стапало, луѓе со атопичен дерматит, габични инфекции, чувствителни стапала со лоша циркулација, инфекција, чешање и иритација на кожата на стапалата...Пред и по третманот...


  • Претплати се за нашиот Newsletter